MOTOR YAĞI DEĞİŞİM BELGESİ ALMA SÜRESİ 6 AY UZATILDI

Motor yağı değişimlerinin yapıldığı işletmelerin bu faaliyeti gerçekleştirebilmeleri için bulundurmaları gereken belgeyi alma süresi, 1 Temmuz 2021’e kadar uzatıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, Atık Yağların … Okumaya devam et »

PLASTİK POŞETLERİN SATIŞI 25 KURUŞTAN DEVAM EDECEK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilen uygulama ile 25 kuruş ücret ile satışına başlanan plastik poşetlerin fiyatlarında 2021 yılında da değişiklik yapılmayacak. Plastik … Okumaya devam et »

ÇEVRE GELİRLERİNİN TAKİBİNDE BÜROKRATİK İŞLEMLER AZALTILDI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, çevre gelirlerinin takibinde bürokrasiyi azaltarak işlevsellik kazandırmak amacıyla ilgili yönetmelikte değişiklik yaptı.  Çevre ve Şehircilik Bakanlığının “Çevre Gelirlerinin Takip ve Tahsili … Okumaya devam et »

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞININ 2021 YILI BÜTÇESİ KABUL EDİLDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum TBMM Genel Kurulu’nda Bakanlığın 2021 yılı bütçesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, depreme ve kentsel dönüşüme dikkat çekerek “Deprem ve … Okumaya devam et »

AKYURT MİLLET BAHÇESİ’NDE İLK FİDANLAR DİKİLDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Tüm millet bahçelerimizi en kısa sürede tamamlayıp 2023 yılına geldiğimizde 81 ilimizde inşallah milletimizin hizmetine sunacağız.” dedi. Ankara’nın Akyurt … Okumaya devam et »