“ÇED Yeterlik Tebliği ve Uygulamaları ile Çevre Görevlisi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik ve Uygulamaları” konulu Hizmet İçi Eğitim Antalya’da Gerçekleştirildi.

04.12.2013

“ÇED Yeterlik Tebliği ve Uygulamaları ile Çevre Görevlisi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik ve Uygulamaları” konulu Hizmet İçi Eğitim 30 Kasım 2013 – 2 Aralık 2013 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilmiştir.
ÇED, İzin ve Denetim Genel Müdür Yardımcısı Kadir DEMİRBOLAT açılışta yaptığı konuşmada; “ülkemizin istikrarlı bir kalkınma süreci içerisinde olduğunu, bunu çevreyi koruyarak gerçekleştireceğimizi, bu süreçte Bakanlığımızın uygulama birimleri olan İl Müdürlüklerimize büyük görevler düştüğünü, çevre görevlilerinin, danışmanlık ve yeterlik firmalarının önemli sorumluluklara sahip olduklarını” ifade etti.
Hizmet içi eğitim programının ilk gününde ÇED Yeterlik Belgesi verilmesi süreci, ÇED Yeterlik Belgesi alan firmaların yükümlülükleri, e-ÇED ve e-Yeterlik Uygulamaları; programın ikinci gününde Çevre Görevlisi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik, Çevre görevlisi belgesi ve çevre danışmanlık firması yeterlik belgesi müracaatları, çevre görevlileri ve çevre danışmanlık firmaları tarafından hazırlanması gereken aylık değerlendirme tutanakları, iç tetkik raporları ve iç eğitimler konularında detaylı bilgiler verilmiştir.
Programın üçüncü ve son gününde ise çevre görevlisi ve çevre danışmanlık firmalarının denetlenmesi, değerlendirme formlarının doldurulması ve puanların denetim bilgi sistemi üzerinden girilmesi konuları hakkında sunumlar yapılmıştır. Sunumlar esnasında ve sonrasında İl Müdürlüklerimizden katılan personelin soruları cevaplanmış, görüş ve değerlendirmeleri alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir